Jízda na koních a ponících

Naši ponící jsou kobylka a valášek WPB Kačenka a Mauglí. Kačenka se narodila v roce 2007 a získali jsme jí od pana Berouska. Od začátku byla velmi šikovná a učenlivá. Mauglího, narozeného v roce 2003, jsme nalezli u dost "zvláštních" lidí, vyhublého mezi hromadou starého železa. Původně jsme se rozhodli koupit ho jen proto, aby u nich nemusel zůstat a po vyléčení ho prodat. Pro jeho skvělou povahu bychom ho ale nikdy pryč nedali. Nutno říci, že nám dělá jen radost. Oba Naši ponící jsou moc hodní a zvyklí na děti kolem sebe.

Kromě poníků nám dělá radost kobylku Fjorda Amálku, narozenou v roce 2008 a její Máju, která se narodila v květnu 2012. Jak je u nás normální, i tyto koníci jsou skvělé povahy, hodní a nemáme vůbec problém s tím, nechat u nich pobíhat malé děti. Vyhrazujeme si právo, určit váhu zákazníků maximálně 80kg a to hlavně s ohledem na zdraví koní.

Dalším přírůstkem v roce 2011 narozená krásně strakatá klisna VPB Mia. A jak je u Nás již zvykem opět se jedná o moc hodného mazlíka.

Stejně tak welšský horský pony Kaštánek. Bohužel jsme zjistili, že má srdeční vadu, tak jej musíme šetřit. Vycházky v kroku mu ale žádné problémy nečiní. 

A největší událostí, která u nás nastala v červenci 2019 bylo přímo na ranči narození hříbátka Naší Kačence. Narodil se jí krásný hřebeček Jurášek.

Jen pro přesnost se zmíníme o tom, že naši poníci i koníčci mají všechna potřebná lékařská vyšetření.

 


Kontakt

Karel Havlák
Kryštofovo Údolí č.7
+420 721 561 301
74497715

Stáhnout

Tábory

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet